Autoryzowany dystrybutor
Swiss Pearl w Polsce

© Copyright QWISS

top
Image Alt

Montaż

  /  Montaż

Wygląd okładziny

Mocowanie z przodu

Panele elewacyjne Swisspearl montuje się na stelażu wykonanym z drewna lub metalu. Montaż za pomocą wkrętów lub nitów widocznych z przodu stanowi solidne umocowanie do konstrukcji wspierającej. Należy zaznaczyć, że łby elementów łączących są dostępne w dokładnie takim samym odcieniu co panele. Dlatego dobrze wtapiają się w tło, przez co nie są widoczne nawet z niewielkiej odległości.

Szczegółowe informacje można znaleźć w Instrukcji projektowania i montażu (Design & Installation Manual).

Niewidoczne metody montażu paneli

Niewidoczny sposób montażu stworzono z myślą o projektach bardziej wymagających pod kątem estetyki. Ta wysokiej klasy metoda uwydatnia w całości piękne wykończenie paneli Swisspearl.

Sigma
Metoda niewidocznego montażu Sigma jest możliwa w przypadku paneli o grubości 8 mm, jak również 12 mm.

Panele dostarczane są z fabryki lub certyfikowanego zakładu produkcyjnego docięte idealnie na wymiar, razem z punktami montażowymi dołączonymi do tylnej ścianki panelu. Na miejscu do panelu dopasowuje się części aluminiowe, następnie wiesza się go na odpowiednich wspornikach umieszczonych na stelażu. Stelaż jest wykonany z drewnianych listew pokrytych EPDM w celu ochrony przed wilgocią lub z metalu, np. z aluminium lub z ocynkowanej stali.

Ważne: Punkty mocowania w metodzie niewidocznego montażu Sigma 8 ustala wyłącznie bezpośrednio firma Swisspearl.

Fischer
Elewację można także zamontować w sposób niewidoczny za pomocą podciętych zaczepów Fischer FZP II T-PA 5 mm we współpracy z certyfikowaną firmą Fischer.

Klejenie
Panele zamówione do montażu na klej nazywa się ARSB. Opcję tę należy zgłosić już podczas składania zamówienia. Standardowe panele Swisspearl nie są przeznaczone do klejenia.

System tylnej wentylacji

Wysoce ekologiczne rozwiązanie

Gwarantując znaczącą redukcję ilości energii wykorzystywanej w budynku, przyjazny środowisku system elewacyjny z wentylacją oraz panele z włókna cementowego Swisspearl to nie tylko dbałość o ochronę klimatyczną, ale także możliwość przedłużenia trwałości, estetyki oraz zwiększenie wartości obiektu.

Wszystkie panele Swisspearl stanowią okładzinę zabezpieczającą przed deszczem z systemem tylnej wentylacji. Połączone ze sobą stają się najpewniejszym rozwiązaniem pod względem technicznym budynku. System okładzin skutecznie zabezpiecza budynek przed różnymi czynnikami przez długi czas. Ponadto ogranicza wilgotność, a cyrkulacja powietrza optymalizuje skuteczność izolacji. Dlatego też znika problem wilgoci czy grzybów. Panele są zabezpieczone przed rdzą oraz ogniem, dlatego są wyjątkowe trwałe i praktycznie nie wymagają konserwacji. To atrakcyjne i bezproblemowe rozwiązanie.

Maksymalna trwałość okładziny elewacyjnej

Pięć głównych elementów

Standardowy system ochrony przed deszczem bazuje na naturalnej wentylacji tylnej. Jest to najbardziej niezawodny i zrównoważony sposób, zapewniający trwałość okładziny elewacyjnej. Systemy elewacyjne z wentylacją składają się z pięciu głównych elementów.

1. Konstrukcja wsporcza
Zewnętrzne ściany budynku są w większości wykonane z betonu, bloczków CMU, cegieł, stali lub konstrukcji drewnianej podpartej słupami i obudowanej płytami kartonowo-gipsowymi.
2. Stelaż
Panele elewacyjne Swisspearl montuje się na wspornikach wykonanych z drewna lub metalu.
3. Warstwa izolacji termicznej
Zaletą zewnętrznej izolacji termicznej jest utrzymywanie całej konstrukcji budynku w stałej temperaturze oraz ograniczenie liczby mostków termicznych, a co za tym idzie mniejsza strata energii. Zyskujemy w sferze ekonomicznej i ekologicznej.
4. Szczelina wentylacyjna
Głównym zadaniem szczeliny wentylacyjnej jest odprowadzanie wilgoci oraz nadmiernego ciepła. Dzięki różnicy ciśnień między dolną a górną częścią, cyrkulacja powietrza odbywa się naturalnie.
5. Elewacja Swisspearl
Zewnętrzna powłoka okładziny budynku ma dwie funkcje: powinna być przyjemna dla oka oraz chronić obiekt przed wpływem czynników pogodowych i środowiskowych.

Opłacalność

Nawet do 30% oszczędności w porównaniu z tradycyjną elewacją

Elewacja Swisspearl jest niezwykle ekonomiczną i opłacalną okładziną budynku. Jej wartość bardzo długo pozostaje niezmienna dzięki wspaniałym właściwościom, jak łatwość montażu we wszystkich warunkach atmosferycznych, długa żywotność, funkcjonalność oraz prawie zerowe wymagania konserwacyjne.

Wentylowane elewacje Swisspearl sprawdziły się już w wielu klimatach na przestrzeni dłuższego czasu jako energooszczędne i opłacalne rozwiązanie. Zapewniają także większą trwałość konstrukcji oraz okładziny budynku przy niskich wymaganiach konserwacyjnych.

1
2
3
1
2
3

Oszczędność energetyczna

Elewacje Swisspearl idealnie wpasowują się w koncepcję budowy energooszczędnej. Elegancka, trwała i odporna na czynniki atmosferyczne konstrukcja zapewnia długotrwałą oszczędność energetyczną.

Trwałość i konserwacja

Elewacja z tylną wentylacją praktycznie nie wymaga konserwacji. W związku z tym koszty ponownego malowania, uszczelniania i regularnych napraw zostały wyeliminowane. Trwałość paneli elewacyjnych Swisspearl w oczywisty sposób stanowi wartość dodaną pod względem ekonomicznym.

Bezpieczeństwo dla środowiska oraz opłacalność

Wyjątkowe właściwości, w tym trwałość, funkcjonalność, brak potrzeby konserwacji oraz łatwy montaż sprawiają, że elewacje Swisspearl są bardzo opłacalną, trwałą i wartościową okładziną budynku już od pierwszego dnia. Zgodność produktów Swisspearl z zasadą zrównoważonego rozwoju potwierdzono w postaci Deklaracji środowiskowej produktu EPD (Environmental Product Declarations).

Jeden system

Wiele korzyści

Okładzina z tylną wentylacją, często określana jako okładzina zabezpieczająca przed deszczem, w połączeniu z izolacją termiczną zastosowaną na zewnątrz ścian daje cały pakiet korzyści:

1
2
3
4
1
2
3
4

Oszczędność energetyczna

Niezaprzeczalna trwałość płyt Swisspearl zapewnia optymalną ochronę elewacji przed wszelkiego rodzaju warunkami atmosferycznymi lub czynnikami zewnętrznymi. Jest to gwarancja niezawodnej, długotrwałej okładziny budynku na wiele dekad.

Ognioodporność

Panele Swisspearl składają się z minerałów, dlatego zgodnie z normą ASTM E-136 nie są materiałem palnym. Ich właściwości ognioodporne są na najwyższym poziomie. Gwarantuje to niezbędne bezpieczeństwo zwłaszcza kompaktowym konstrukcjom. Klasyfikacja ogniowa według norm NFPA 285 EN 13 501-1 & A2-s1, d0.

Ochrona przed wilgocią

Ściany wolne od skraplania czy pleśni. Tylna przestrzeń wentylacyjna w kontrolowany sposób umożliwia rozproszonej parze wodnej z wnętrza budynku ulotnić się na zewnątrz.

Optymalizacja komfortu

Specjalne właściwości konstrukcyjno-fizyczne systemu elewacyjnego Swisspearl pozwalają utrzymać idealne, zdrowe warunki wewnątrz budynku przez cały rok. Izolacja zastosowana na całości chroni przed zimnem w pomieszczeniach użytkowych, natomiast cyrkulacja świeżego powietrza w tylnej przestrzeni wentylacyjnej zapobiega dostawaniu się ciepła do wewnątrz w letnie dni, przez co pomieszczenia użytkowe pozostają przyjemnie chłodne.

1
2
3
1
2
3

Nieskazitelność

Zewnętrzna warstwa każdej elewacji podlega ekstremalnym wahaniom temperatury. System elewacyjny Swisspearl umożliwia swobodne rozszerzanie się elewacji zewnętrznej. Dlatego nie ma problemu z rozległymi naprawami pęknięć lub łuszczenia się tynku spowodowanych mrozem.

Inspiracje architektoniczne

Swisspearl w niedościgniony sposób łączy funkcjonalność z estetycznym wyrazem artystycznym. Unikalne właściwości materiałowe wraz z różnorodnością form i kolorów otwierają całą paletę możliwości projektowych dla najwyższej klasy elewacji.

Ekologia od A do Z

Minimalne wymagania energetyczne podczas produkcji paneli Swisspearl oraz ich trwałość sprawiają, że stanowią one przykład świadomości ekologicznej w branży budowlanej, prześcigając nawet stosowanie drewna. System elewacyjny Swisspearl jest również łatwy w demontażu ze względu na budowę warstwową.

Swisspearl Design Installation Manual
Swisspearl Gravial Design and Installation Manual